O vinařství

Vinařství Fabikovič s.r.o. působí na trhu od roku 2011 a navazuje na dlouholetou rodinnou tradici. Láska k vínu, stejně jako tradiční technologické postupy se ve vinařství předávají z generace na generaci. První výrobní hala se začala stavět v roce 2012 a byla zkolaudována o dva roky později. Na počátku roku 2015 byla zahájena stavba skladu. Vinařství obhospodařuje 1 hektar vinic a z velké části vykupuje hrozny výhradně od drobných velkobílovických pěstitelů.

Vinařství Fabikovič se zaměřuje na produkci těch nejkvalitnějších vín. Všechna vína jsou vyráběna v menších šaržích a jsou vyhledávána zejména privátní klientelou. Produkce v současné době dosahuje 30 tisíc litrů vína a využívá se metoda řízeného kvašení v nerezových tancích. Péče a tradiční postupy, se kterými zástupci vinařství pracují s hrozny, se odrážejí na nezaměnitelné chuti, které velké průmyslové výrobny vína nemohou konkurovat. Díky tvrdé práci, pokoře, úctě k tradicím a učenlivosti se vína z Vinařství Fabikovič stávají stále vyhledávanějším artiklem. Nejlépe se seznámíte s rodinnou atmosférou a pohostinností přímo na místě, ideálně na některé z řízených degustací, která jsou pravidelně pořádána.Vinařství produkuje bílá, růžová i červená vína. 

Vinařství Fabikovič je hrdým členem Spolku Velkobílovických vinařů a chce stavět, jak je již z výše uvedených řádků patrné, zejména na tradici. Nebrání se ale ani moderním technologickým postupům. Cílem je uchovat si postavení rodinného vinařství a produkovat kvalitní vína, která chutnají široké škále milovníků vín i těm, kteří si k vínu svou cestu třeba teprve hledají.